Atbildība un pārkāpumi internetā

Ja vēlies uzdot jautājumu vai sazināties ar Latvijas Drošāka interneta centru, aizpildi kontaktformu (zemāk) vai raksti uz info@drossinternets.lv

Kādi sodi pienākas cilvēkiem, kas internetā aizvaino cilvēkus?

Personas goda un cieņas aizsardzība ir paredzēta gan krimināltiesiskā, gan civiltiesiskā kārtībā.

157. pants. Neslavas celšana

(1) Par apzināti nepatiesu, otru personu apkaunojošu izdomājumu tīšu izplatīšanu iespiestā vai citādā veidā pavairotā sacerējumā, kā arī mutvārdos, ja tā izdarīta publiski (neslavas celšana), – soda ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

(2) Par neslavas celšanu masu saziņas līdzeklī – soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Vairāk par likumā paredzētajiem sodiem attiecībā uz pārkāpumiem internetā un nelegālu saturu meklē Ziņojuma līnijas sadaļā.

Kā rīkotes, ja kāds "uzlauzis" manu sociālā tīkla kontu un caur to sūta citiem rupju un aizvainojošu saturu/komentārus?

Šajā gadījumā noteikti ir jāziņo tīmekļa vietnes/lietotnes administrācijai, ka kāds uzdodas Tavā vārdā un veic negatīvas darbības internetā. Izmanto pogu "Ziņot", "Report" un/vai "Report abuse". Lūdz lai Tev atjauno pieeju savam kontam.

Ziņo arī policijai, raktot iesniegumu. Atceries, ka neziņošansas gadījumā, negatīvās darbībās var vainot Tevi un personas, kuras no Tava konta tiek aizskartas, var vērsties policijā.

Atceries, ka lietotājs ir līdzatbildīgs par drošības neievērošanu, lietojot sociālā tīkla/lietotnes pakalpojumus.

Papildu informāciju par ziņošanas iespējām meklē Sociālo tīklu drošības ceļvedī.