DI Vēstnesis

Šobrīd Latvijā darbojas vairāk nekā 30 drošāka interneta vēstneši (DIV). Reģionālie vēstneši ikdienā sniedz savu ieguldījumu, lai veicinātu drošāku interneta lietošanu savas pilsētas, ciema un novada iedzīvotāju vidū, īpašu uzmanību veltot tieši bērnu izglītošanai par drošu un atbildīgu moderno tehnoloģiju izmantošanu. Drossinternets.lv aizsāka Drošāka interneta vēstnešu programmu 2017.gadā.


2022.gada 16. un 17. augustā jau 6. gadu pēc kārtas norisinājās DIV apmācības, kuras bija veltītas jaunāko virtuālās vides tendenču un risku apskatam, medijpratības tēmas izpētei, kā arī prezentēšanas un sadarbības prasmju pilnveidei.

Apmācību laikā tika sniegta informācija un zināšanas par šādām tēmām:

  1. Apdraudējumi internetā un kā ierobežot riskus bērniem kļūt par pavedināšanas upuri internetā;
  2. Aktuālie pētījumi par sabiedrības medijpratību un digitālo pratību;
  3. Prezentēšanas prasmju pilnveides kurss “Kā panākt, ka tevi klausās un sadzird?”;
  4. Komunikācijas un sadarbības prasmju pilnveides kurss “Improvizācijas meistarklase”;
  5. Pārkāpumi un atbildība internetā “Bērns saskāries ar likumpārkāpumu internetā – kā rīkoties?”.

  • Apmācību sākumā ar aktivitāti “Zelta minūte” DIV dalījās savos pieredzes stāstos, kā veicies gada laikā. Katram apmācību dalībniekam bija iespēja īsi pastāstīt par vienu nozīmīgu savu sasniegumu un ieguvumu, līdzdarbojoties DIV programmā un izglītojot bērnus un pieaugušos.
  • Pirmā apmācību dienā DIV uzzināja vairāk par Drossinternets.lv š.g. februārī organizētās sociālās kampaņas “Bīstamā draudzība internetā” rezultātiem, kā arī par citām aktualitātēm Drossinternets.lv darbā un aktuālajiem pētījumiem par sabiedrības medijpratību un digitālo pratību.
    Prezentēšanas prasmju treneris Oskars Priede seminārā dalījās savā pieredzē un zināšanās, sniedzot DIV praktiskus un noderīgus padomus par tēmu “Prezentēšanas māksla. Kā panākt, ka tevi klausās un sadzird?”.
    Savukārt režisors, mākslinieks un improvizācijas teātra aktieris  Rihards Sniegs  vadīja “Improvizācijas meistarklasi”, kā uzlabot savas komunikācijas un sadarbības prasmes.
  • Otrā apmācību dienā DIV tikās ar Valsts policijas pārstāvi, kurš pastāstīja par Valsts policijas pieredzi un darbu interneta pārkāpumu ierobežošanā un rīcību, ja bērns saskāries ar likumpārkāpumu internetā – ko tas nozīmē?; kā rīkoties? DIV arī uzdeva jautājumus  par konkrētām situācijām, ar kurām bērni pie viņiem vērsušies un ziņojuši saistībā ar negatīvu pieredzi un pārkāpumiem pret viņiem internetā.
  • Apmācību noslēgumā DIV apmainījās viedokļiem par idejām un novērojumiem, izglītojot sava novada iedzīvotājus, kā arī sniedza priekšlikumus un ierosinājumus par izglītošanas materiāliem un aktivitātēm turpmāk.
  • Darbs tika organizēts gan individuāli, gan grupās, šādi pilnveidojot un iesaistot apmācību procesā katru dalībnieku. Praktiskās nodarbības tika veidotas, lai dalībniekiem sniegtu ne tikai gandarījumu, bet arī praktiskus padomus, kurus ikdienā pielietot darbā ar bērniem un jauniešiem.

Drošāka Interneta vēstnešu seminārs ir lieliska iespējā klātienē satikt domu biedrus, dalīties ar savu pieredzi, iepriekšējā gadā paveikto un iepazīt jaunos kolēģus, jo, kā ik gadu, arī šajā reizē DIV komandai piepulcējās 3 aktīvi un zinātkāri dalībnieki.


Drošāka interneta vēstnešu galvenie uzdevumi:

  • Palīdzēt savas apkaimes skolās mazināt kibermobingu;
  • Skolas skolotājiem izstāstīt gan par sevis pasargāšanas veidiem interneta vidē, gan par to, kā neiekrist mediju "slazdos";
  • Vairāk strādāt tieši medijpratības griezumā;
  • Turpināt strādāt ar bērniem, izglītojot viņus, lai veicinātu drošāku interneta lietošanu bērnu un pusaudžu vidū;
  • Veikt preventīvos pasākumus gan par mobingu, gan par kibermobingu savas apkaimes skolās, bibliotēkās, jauniešu centros utt.;
  • Organizēt nodarbības ne tikai skolēniem, bet arī viņu vecākiem.

 

Ja vēlaties kļūt par brīvprātīgo drošāka interneta vēstnesi, aicinām aizpildīt pieteikuma formu šeit >>>