DID2025
2025.gada 11.februārī jau 22.gadu pēc kārtas tiks atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena ( #DID2025 #SID2025) ar dažādiem pasākumiem un aktivitātēm visa februāra garumā Latvijā, Eiropā un visā pasaulē. Lieliska ziņa – šogad ar jauno logo! Jaunieši kopā ar dizaineriem izstrādāja pavisam jaunu Drošāka interneta dienas talismanu ALLY.
Drossinternets.lv aicina skolas, bibliotēkas, jauniešu centrus un ikvienu iesaistīties Drošāka interneta dienas atzīmēšanā – veidot savus pasākumus vai piedalīties mūsu organizētajās aktivitātes un izmantot mūsu izstrādātos materiālus.
Izglītības konference "Pieredzēt mākslīgo intelektu"
11.februārī plkst. 11.00 organizēsim izglītības konferenci "Pieredzēt mākslīgo intelektu". Konference gan klātienē - Splendid Palace (Elizabetes iela 61, Rīga), gan tiešsaistē Drossinternets Facebook lapā. Dalībai klātienē, diemžēl, vietu vairs nav. Ja vēlaties sekot līdzi konferencei tiešraidē, lūdzu, reģistrējieties ŠEIT>
Jums būs unikāla iespēja konferencē dzirdēt vadošos ekspertus, iedvesmotājus, praktiķus, kuru vēstījumi ļaus izprast vai mākslīgajam intelektam tiešām piemīt intelekts, kāda ir MI loma sabiedrībā un izglītībā, pārskatīt un pilnveidot iepriekš zināmo un domāto, formulēt savas domas un saskatīt citus skatpunktus.
QR koda izaicinājums "Labākais padoms drošībai internetā"
QR kodu izaicinājums "Labākais padoms drošībai internetā" Drošāka interneta dienā un visu februāri.
Izaicinājums noritēs no 2025. gada 11. februāra līdz 28. februārim un ir piemērots 4.-12. klašu skolēniem.
Aktivitāte "MANA DIGITĀLĀ PĒDA"
Jebkura aktivitāte internetā atstāj paliekošu nospiedumu, veidojot mūsu digitālo pēdu. Drošāka interneta dienā mudinām pārrunāt ikdienas darbības, ko skolēni veic internetā, apzināties un izvērtēt konkrēto darbību sekas, izzināt veidus, kā izmērīt savas digitālās pēdas lielumu un kontrolēt tās atstātos nospiedumus.
Piedāvajam jums:
- Nodarbību un aktivitātei izstrādātu materiālu - lielformāta puzli "Digitālā pēda" (digitālo failu skatīt šeit>), kas to padarīs īpaši interesantu un iesaistošu.
- Puzle jums tiks nosūtīta, ja pieteiksiet savu klasi (1.- 4. klasi) vai bibliotēku dalībai aktivitātē "Mana digitālā pēda". PIETEIKTIES ŠEIT> līdz 30.janvārim!
- Izziņas informācija nodarbības īstenošanai un metodiski ieteikumi pieejami ŠEIT>.
Nodarbība "GALVA MEKLĒ SAIMNIEKU"
Drošāka interneta dienā mudinām pilnveidot gan skolēnu digitālo pratību, gan arī medijpratību, kas mijiedarbībā ir drošas interneta lietošanas priekšnosacījums. Esam izstrādājuši mācību nodarbību 7.-12. klašu skolēniem "Galva meklē saimnieku" ar mērķi pilnveidot skolēnu zināšanas par faktiem un viedokļiem, sekmēt izpratni par mediju sniegtās informācijas nozīmi viedokļa veidošanā un kritiskās domāšanas lomu informācijas izvērtēšanā.
Mācību materiāls ietver daudzveidīgus uzdevumus - lasāmos tekstus un darba lapas, kā arī testu zināšanu pārbaudei.
- Nodarbība pieejama ŠEIT>
- TESTS zināšanu pārbaudei ŠEIT> Visi pareizo atbilžu iesniedzēji piedalīsies BALVU izlozē.
"Skolēns izglīto skolēnu" pieredzes apmaiņa
Aicinām vecāko klašu skolēnus Drošāka interneta dienā (un visu februāri) doties pie sākumskolas un pamatskolas skolēniem, lai pārrunātu mūsu atstātās pēdas virtuālajā pasaulē un kopīgi noskaidrotu – kas ir digitālās pēdas, kā tās veidojas, ko tās vēsta par mums un kā tās kontrolēt.
Esam izstrādājuši izziņas materiālus - prezentācijas, sākumskolai (1.-4.kl.) un pamatskolai (5.-7.kl.), kas papildināti ar prezentāciju, pielikumiem un saitēm uz video materiāliem un tiešsaistes testu. Vecāko klašu skolēni pilnveidos prasmi uzstāties un sarunāties, jaunāko klašu skolēni iegūs jaunas zināšanas, izpratni un prieku par interesantu mācību procesu.
- Prezentācija SĀKUMSKOLAI "Kas ir digitālā pēda?" ŠEIT>
INSTRUKCIJA, kā vadīt nodarbību ŠEIT> - Prezentācija PAMATSKOLAI "Mans digitālais nospiedums" ŠEIT>
INSTRUKCIJA, kā vadīt nodarbību ŠEIT>
Skolēns skolēnam arī var būt skolotājs - veidosim drošāku internetu kopā!
Reģistrē savu pasākumu iekļaušanai DID kartē
Aicinām skolas, bibliotēkas un citas iestādes iesaistīties Drošāka interneta dienas (mēneša) atzīmēšanā, organizējot pasākumus par drošību internetā sava novada, pilsētas, pagasta un ciema skolās, bibliotēkās un jauniešu centros, iesaistot un izglītojot par drošību internetā bērnus, jauniešus un pieaugušos.
- REĢISTRĒ savu pasākumu;
- Pasākuma organizatorus aicinām izvietot dalības AFIŠU “ATZĪMĒSIM KOPĀ DID2025” pasākuma vietā
Citi noderīgi materiāli Drošāka interneta dienā
Kā ikkatru gadu, aicinām izmantot daudzveidīgus vizuālos materiālus, pasniegt Diplomus centīgākajiem, kā arī ietvert mācību procesā aktīvus elementus.
Spēle "Autogrāfu medības"
Interneta drošību nenodrošina tikai zināšanas - visnozīmīgākā ir mūsu rīcība internetā. Piedāvājam spēli sākumskolas un pamatskolas skolēniem "Autogrāfu medības", kuras laikā skolēni tiek mudināti pārrunāt personīgo rīcību un uzvedību internetā.
- Spēles laiks - 20 minūtes.
- Spēles laikā skolēni brīvi pārvietojas klasē, meklējot klasesbiedru, kurš atbilst konkrētajam apgalvojumam.
- Pirms tiek ierakstīts skolēna vārds konkrētajā lauciņā, skolēni pārrunā doto situāciju, apliecinot savu atbilstību.
- Pēc Darba lapas aizpildīšanas tiek veidota saruna klasē - kas pārsteidza, ko jaunu viens par otru uzzināja, kuri apgalvojumi liecina par lielāku apdraudējumu, kuri raksturo drošu rīcību internetā u.c.
Metamie kauliņi
Lai Drošāka interneta dienā veidotos interesantas sarunas, pašiem mazākajiem piedāvājam metamo kauliņu - ar vārdiem, kas saistīti ar interneta izmantošanu. IZDRUKĀ metamo kauliņu ŠEIT>
Idejas metamo kauliņu izmantošanai:
-
Skolēns pievieno uzmestajam vārdam vēl vienu vārdu (īpašības vārdu, darbības vārdu);
-
Skolēns iesaista konkrēto vārdu jautājuma, stāstījuma vai izsaukuma teikumā;
-
Skolēns nerāda citiem uzmesto vārdu, bet izdomā mīklu par to, pārējie to min;
-
Skolēni veido kopīgu, saistītu stāstījumu par internetu, secīgi iesaistot katru vārdu stāstījumā (met kauliņu viens pēc otra, turpina stāstījumu, vārdi var atkārtoties).
Diploms
Pēc laba darba katrs skolēns ir pelnījis novērtējumu - Drošāka interneta dienas Diplomu.
- Izdrukājiet diplomu ŠEIT>
- Ierakstiet skolēna vārdu;
- Skolēns pats izkrāso talismanu.
Karodziņi
Drošāka interneta diena ir svētki. Lai radītu svētku sajūtu, aicinām izmantot jaunos karodziņus ar talismanu Ally. Izdrukājiet, izgrieziet, izkrāsojiet un stipriniet. Noformējiet klases telpu, bibliotēku un priecājieties visi kopā!
Krāsainie un bezkrāsainie karodziņi pieejami ŠEIT>
Daloties ar fotogrāfijām vai video tīmeklī, aicinām pievienojot tēmturi #DID2025 un atzīmēt Facebook @drossinternets un Instagram @drossinternetslv.
#DID2025 #BērniemDrošāksInternets #SID2025 #BetterInternetForKids
Visi kopā par drošāku internetu!