Jaunumi

Infografika - vai jaunieši pārbauda informāciju

Infografika - vai jaunieši pārbauda informāciju

Tikai katram trešajam pusaudzim Latvijā ir ieradums pārbaudīt informācijas patiesumu, pirms viņš ar to dalās interneta vidē. Vairāk nekā puse atzīst, ka skolā nav mācījušies, kā pārbaudīt informācijas patiesumu. Tā liecina Telia Company un Drossinternets.lv veiktie pētījuma rezultāti. Tāpēc vecākiem ir svarīga loma cīņā ar nepatiesas informācijas izplatību jauniešu vidū. Drossinternets.lv aicina iepazīties ar sešiem ieteikumiem, kā izvērtēt un pārbaudīt, vai  publicētajai  informācijai var uzticēties.

Lasīt tālāk
Pasakas par drošību internetā

Pasakas par drošību internetā

Drossinternets.lv piedāvā pasakas un uzdevumus par drošību internetā 7-12 gadus veciem skolēniem, lai veicinātu drošu un jēgpilnu interneta lietošanu. Pasaku autori ir Rīgas Franču liceja 4. klases skolēni, pasakas papildinātas ar daudzveidīgiem uzdevumiem, kā arī ierunātas audio formātā. Pasakās aprakstītas dažādas situācijas, kurās var nonākt bērni, lietojot internetu un viedierīces, kas mudinās bērnus domāt par dažādiem interneta riskiem un apdraudējumiem, kā no tiem izvairīties. Pasakas ierunājis Raitis Zapackis.

Lasīt tālāk
Aizsargā savu kontu ar 2FA

Aizsargā savu kontu ar 2FA

Arvien biežāk cilvēki nonāk situācijās, kad tiek “uzlauzts” viņu sociālā tīkla konts, jo parole nonākusi svešu personu rokās. Drossinternets.lv aicina izmantot 2FA (divu faktoru autentifikāciju), lai pasargātu savu kontu no nepatīkamiem pārsteigumiem. Padomi, kā to izdarīt, pieejami šeit >>>

Lasīt tālāk