Vaifija spēle

“Vaifija spēle” ir pirmā Latvijas skolām dāvinātā spēle, kas aptver daudzpusīgas tēmas, saistītas ar drošu un gudru interneta izmantošanu, un ir piemērota sākumskolas vai bērnudārzu vecāko grupiņu bērniem. Spēles noteikumi ir pielāgojami dažādiem bērnu zināšanu līmeņiem, kā arī spēlei atvēlētajam laikam.

“Vaifija spēles” uzdevums ir aizraujošā veidā aktualizēt drošības internetā un medijpratības tēmas, vienlaikus stiprinot sadarbības, komunikācijas un argumentēšanas prasmes, kā arī mācīt skolēniem teorētiskās zināšanas saistīt ar savu pieredzi. Pateicoties spēlei, bērni var apgūt piecas svarīgas prasmes:

 

  • zināt, ko drīkst un nedrīkst teikt citiem;
  • lūgt padomu un palīdzību pieaugušajam, kad tas vajadzīgs;
  • domāt, pirms noticēt internetā atrodamajai informācijai;
  • būt pieklājīgam;
  • lietot internetu gudri.

Kā organizēt “Vaifija spēles” turnīru savā skolā?

Turnīru savā skolā varat organizēt pēc izvēles:

  • “Vaifija spēle” sastāv no kartītēm ar jautājumiem. Ieteicams, lai vienlaicīgi spēli spēlētu ne vairāk kā 5-6 skolēni. „Vaifija spēles” uzvarētājs ir skolēns, kurš pirmais iegūst superspēju, pareizi atbildot uz pieciem vienas krāsas kartiņu jautājumiem. Spēles instrukcija pieejama šeit >>>
  • Ja “Vaifija spēli” jau klases ietvaros skolēni ir izspēlējuši un ja jums jau ir zināms, kurš bērns bija labākais savā klasē, tad organizējiet skolas līmenī fināla sacensību starp labākajiem sākumskolas skolēniem, izmantojot Drossinternets.lv prezentāciju ar viktorīnas jautājumiem no Vislatvijas turnīra. Prezentācijā ir iekļauti gan jautājumi, gan uzreiz redzamas arī pareizās atbildes. Pedagogi var paši izlemt par ērtāko punktu skaitīšanas metodi.
  • Ja “Vaifija spēli” skolā bērni vēl nav spēlējuši, tad organizējiet to divās kārtās. Pirmā kārta notiek klases ietvaros, spēlējot „Vaifija spēli” un noskaidrojot klases labāko spēlētāju. Otrajā kārtā savā starpā sacenšas katras klases „Vaifija spēles” labākais spēlētājs, izmantojiet Drossinternets.lv prezentāciju ar viktorīnas jautājumiem no Vislatvijas turnīra. Prezentācijā ir iekļauti gan jautājumi, gan uzreiz redzamas arī pareizās atbildes. Pedagogi var paši izlemt par ērtāko punktu skaitīšanas metodi.
  • Ja plānojat fotografēt skolas turnīra norisi un attēlus ievietot sociālajos tīklos, aicinām pievienot mirkļbirkas: #VaifijaSpēle #VaifijaTurnīrs #Drossinternets.

 “Vaifija spēle” tika izdota 3000 eksemplāros un ikvienai Latvijas skolai bija iespēja bez maksas saņemt līdz pieciem spēļu komplektiem, bet bibliotēkām – vienu. Drossinternets.lv spēli saņēmušas vairāk nekā 240 skolas un bibliotēkas.

 

Noderīgi resursi:

Vaifija spēles noteikumi
Prezentācija ar jautājumiem Vaifija spēles turnīra orgnzēšanai skolā
Lasāmgrāmata "Vaifija skola"
Metodiskie ieteikumi darbam ar "Vaifija skola"